Złomowanie auta – jakie dokumenty i formalności są konieczne?

Dodano: 29.07.2019

Wbrew pozorom proces złomowania auta nie jest zbyt skomplikowany. Aby poddać kasacji samochód, wystarczy komplet podstawowych dokumentów. Jeśli jednak chcemy szybko i bezproblemowo pozbyć się samochodu, to warto skorzystać z pomocy profesjonalnej stacji kasacji pojazdów. Firma odbierze auto z pod domu i załatwi wszystkie formalności.

Auto Kasacja Radom

W historii samochodu zawsze przychodzi moment, kiedy jego naprawa staje się nieopłacana (koszty remontu przewyższają wartość auta). Wtedy, o ile auto nie ma dla nas wartości sentymentalnej, najrozsądniejszym wyjściem jest niestety oddanie go na złom. Jednak, aby wszystko było zgodne z prawem, auto należy oddać do profesjonalnej firmy zajmującej się demontażem, takiej jak choćby Auto Kasacja Radom. Samochód musi posiadać numer VIN, a ponadto jego waga nie może wynosić mniej niż 90% masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. Nie warto więc wymontowywać części z myślą o sprzedaży lub zamontowaniu ich w innym aucie. Wyjątek stanowią tutaj elementy dekoracyjne czy sprzęt audio. Brak kluczowych podzespołów skończy się karą.

Auto Złomowanie Warszawa

Procedura złomowania w profesjonalnej stacji recyklingu aut, takiej jak choćby Auto Złomowanie Warszawa jest jasna i szczegółowo opisana w przepisach. Podczas kasacji stacja unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Właściciel w ciągu 30 dni ma obowiązek złożenia w wydziale komunikacji urzędu gminy lub miasta wniosku o wyrejestrowanie pojazdu. Trzeba także pamiętać, że warunkiem pomyślnego zakończenia całej procedury jest opłacenie ewentualnych zaległości w ubezpieczeniu OC. Procedura złomowania aut ciężarowych i dostawczych jest identyczna jak tych osobowych.

Auto Złomowanie Skierniewice

Oddanie auta na złom to jedyna szansa na zminimalizowanie strat. Firmy zajmujące się złomowaniem samochodów traktują pojazd jak każdy inny złom i są gotowe właścicielowi zaoferować jakieś pieniądze. Zanim jednak zdecydujemy się na oddane auta do kasacji, warto sprawdzić stawki, jakie oferują tego rodzaju firmy. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się kasacją aut to także okazja do pozbycia się problemu. Na złom można oddać auto uszkodzone, niesprawne technicznie czy rozbite. W przypadku pojazdów, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu, firmy kasacyjne oferują właścicielom darmowy transport. I tak na przykład firma Auto Złomowanie Skierniewice zapewnia swoim klientom bezpłatny transport na terenie całego województwa mazowieckiego. Firma dysponuje flotą autolawet i jest w ciągu 24 godzin odebrać każde auto, niezależnie od marki, daty produkcji, przebiegu i miejsca postoju. Właściciel na miejscu otrzyma pieniądze i potrzebne do wyrejestrowania w wydziale komunikacji dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *