Zakupy sprzętu dla fryzjera damskiego i męskiego

Dodano: 05.06.2017

Specjalizacja to słowo, które jest kluczem do zrozumienia zjawisk zachodzących na rynku usług fryzjerskich w ostatnich latach. Obserwujemy tutaj potężną zmianę paradygmatu i wszystko, co wiedzieliśmy do tej pory o praktyce usług fryzjerskich, zostaje wywrócone do góry nogami. Może nie wszystko, ale zmiany są poważne, ponieważ nagle okazuje się, że z dominujących jeszcze całkiem do niedawna uniwersalnych zakładów fryzjerskich, które przyjmowały wszystkich chętnych klientów, pozostała tylko naprawdę niewielka liczba. Niewielka w porównaniu do sytuacji początkowej, ponieważ salonów fryzjerskich cały czas przybywa i jest ich naprawdę dużo. Specjalizacja dotyczy oczywiście tego, jacy klienci trafiają do jakich salonów fryzjerskich. Zawsze istniały salony oferujące swoje usługi tylko kobietom lub tylko mężczyznom, ale był to niewielki margines całego rynku. Obecnie mamy do czynienia z naprawdę dużą częścią wszystkich salonów fryzjerskich i wygląda na to, że ten trend będzie się jeszcze pogłębiał. Nie jest to bynajmniej tylko kwestia szyldu. Salony obu typów potrzebują różnego wyposażenia.

Kobiety dominują

Zdecydowana większość wszystkich salonów fryzjerskich nastawiona jest na usługi dla pań niezależnie od tego, czy są to salony specjalistyczne, tylko dla nich, czy są to salony bardziej ogólne przyjmujące też mężczyzn. Jeśli jednak będą to salony tylko dla pań, na ich wyposażeniu najważniejszą część sprzętu stanowią rzeczy do modelowania fryzury, czyli szczotki do modelowania i rozczesywania włosów, urządzenia elektryczne (suszarki, lokówki, prostownice itd.), wałki, wsuwki, spinki oraz w pewnej mierze grzebienie. Grzebienie wykorzystuje się częściej w parze z nożyczkami, których też w salonie musi być dużo. Są to oczywiście narzędzia do ciecia włosów. Panie bardzo lubią też zabawy kolorem, jego zmianę całkowitą lub przynajmniej pasemka, przez co istnieje potrzeba posiadania przez salony tego typu produktów. Listę rzeczy koniecznych zamykają kosmetyki. Najogólniej rzecz biorąc, są to dwie grupy rzeczy. Pierwsza z nich to utrwalacze fryzury, a druga to elementy odżywiające oraz regenerujące zniszczone różnymi zabiegami włosy. Od jakości kosmetyków często zależy sukces salonu i nie jest to bynajmniej sprawa prosta, ponieważ szybki rozwój branży doprowadził do zalania jej różnymi nowymi produktami, których jakość bywa bardzo różna. Wszystkie wymienione tu rzeczy to też zwykle tylko czubek góry lodowej wyposażenia damskiego fryzjera, ale są to rzeczy, od których się zaczyna.

Panowie dochodzą do głosu

Jeśli widzimy przed oczami osobę wchodzącą do fryzjera jak do siebie do domu i uczącą fryzjera, w jaki dokładnie sposobów ma obciąć włosy i przygotować stylizację włosów, przed oczami naszej wyobraźni najpewniej stoi kobieta. Panowie jednak występują w takiej roli coraz częściej ponieważ bardziej dbają obecnie o swój wygląd i przykładając do tego zagadnienia naprawdę sporo uwagi. Oznacza to też, że się odpowiednio edukują i mają przez to nieraz całkiem wygórowane oczekiwania. Ich fryzury mimo wszystko są łatwiejsze i najczęściej wystarczą nożyczki, grzebienie, brzytwy i maszynki do włosów, by wykonać większość strzyżeń. Jeśli dołoży się do tego sprzęt do farbowania włosów oraz podstawowe kosmetyki do utrwalania fryzury oraz dbania o włosy, będziemy mieli wszystko, co w salonie dla mężczyzn jest najpotrzebniejsze. Zawsze oczywiście w salonie fryzjerskim dla mężczyzn może pojawić się więcej rzeczy i zazwyczaj tak właśnie się dzieje, ale to jest zestaw rzeczy niezbędnych wymaganych do działania.

Zapraszamy na: szefwszystkichszefow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *