Wybieramy myjkę fryzjerską

Dodano: 27.02.2019

Każdy salon fryzjerski musi mieć odpowiednie wyposażenie. Wśród elementów po prostu niezbędnych znajdują się myjki fryzjerskie. Ich wybór jest obecnie tak duży, że wielu fryzjerów – zwłaszcza tych początkujących – może mieć problem z wyborem odpowiedniej myjki. Zobaczmy, co warto wziąć pod uwagę, wybierając myjkę fryzjerską.

Myjki wolnostojące, jeśli salon jest niewielki

W salonach fryzjerskich o stosunkowo małej powierzchni najlepiej sprawdzą się tak zwane myjki wolnostojące. To dobry sposób na to, aby w salonie pojawiło się niezbędne wyposażenie, a miejsce nie było niepotrzebnie zajmowane. Atutem myjek wolnostojących jest możliwość dostawienia do nich fotela fryzjerskiego na kółkach. To dokładnie ten sam fotel, którego używamy wówczas, gdy strzyżemy włosy. Jeśli nasz budżet nie jest zbyt duży, dobrym wyborem jest myjka z plastikową misą.

Myjki zintegrowane, jeśli salon jest większy

Ci właściciele salonów fryzjerskich, którzy dysponują sporą ilością wolnego miejsca, mogą zdecydować się na myjkę zintegrowaną. Jej cechą charakterystyczną jest wbudowany fotel. Taka myjka zajmie oczywiście więcej miejsca, ale klienci podczas mycia włosów mają zdecydowanie większy komfort. Obecnie w sprzedaży znaleźć można mnóstwo zintegrowanych myjek naprawdę wysokiej jakości. Taka jest każda myjka fryzjerska Ayala. Marka oferuje wiele nie tylko wygodnych, ale również bardzo eleganckich modeli, które prezentują się naprawdę bardzo dobrze.

Odpowiednia misa

Wybierając myjkę fryzjerską, należy pod uwagę brać nie tylko wielkość salonu, ale również wielkość misy. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji w tym względzie. Misy płytkie gwarantują zdecydowanie lepszy dostęp do włosów. Misy głębokie to jednak większa powierzchnia pracy. W związku z tym ryzyko rozchlapania wody jest zdecydowanie mniejsze. W sprzedaży dostępne są myjki, których misy mają specjalne półeczki. Można na nich umieścić szampony i odżywki do włosów.

Obudowa z odpowiedniego materiału

Oferowane dzisiaj myjki fryzjerskie mają obudowę wykonaną albo z plastiku, albo ze stali nierdzewnej. Jeśli nie chcemy zbyt mocno nadwyrężać swojego budżetu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie myjką z obudowaną, która wykonana została z plastiku. Warto podkreślić, że tworzywo wykorzystywane dzisiaj jest naprawdę wytrzymałego, a jego utrzymanie w czystości nie nastręcza żadnych problemów. Myjki z obudową plastikową to również szeroka gama kolorystyczna. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z tym, aby dopasować myjkę do wystroju salonu i własnego gustu. Myjki z obudową ze stali nierdzewnej to większy wydatek. Należy jednak pamiętać, że ich cechą charakterystyczną jest większa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Takie myjki zdecydowanie lepiej znoszą rozmaite zarysowania, które na ich powierzchni pojawiają się zdecydowanie wolniej. Myjki mające obudowę ze stali nierdzewnej są niezwykle eleganckie i stylowe. Będą doskonałym uzupełnieniem każdego salonu fryzjerskiego. Bez wątpienia warto postawić na produkt od firmy Ayala.

Więcej na fryzjerstwowsieci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *