Sposób na wypadanie włosów – mezoterapia igłowa

Dodano: 27.08.2017

Wypadanie włosów dotyka coraz większej grupy osób. Skutecznym sposobem walki z nim jest mezoterapia igłowa, specjalna terapia pozwalająca na poprawę stanu skóry głowy poprzez dostarczenie komórkom skóry odżywczego koktajlu.

Ludzkie włosy

Wypadanie włosów jest problemem dotykającym obu płci. U człowieka jest to zjawisko bardzo specyficzne, ponieważ nasze owłosienie różni się wyraźnie od owłosienia innych zwierząt. Nie przechodzimy na przykład linienia, a nasze włosy nie stają się gęstsze na zimę. Zamiast tego nasze włosy charakteryzuje zróżnicowanie procesu wzrostu, przez co przez cały czas na naszej głowie znajduje się około 100.000 włosów w rożnej fazie wzrostu. Efektem tego jest gęsta czupryna przez cały czas. Włosy podlegają oczywiście procesowi wymiany. Dziennie może nam wypaść do 70 włosów, ale nie jest to problem, bo w ich miejsce pojawiają się włosy nowe. Czasami jednak proces ich wypadania staje się patologiczny i może prowadzić do łysienia.

Powody wypadania włosów

Włosy człowieka mogą patologicznie wypadać na obszarze całej głowy powodując przerzedzenie włosów lub miejscami, co prowadzi do powstawania przerzedzonych lub łysych placków. W takich miejscach może dochodzić do degeneracji mieszków włosowych, co bywa procesem nieodwracalnym. W praktyce dzieli się łysienie na dwa typy. Pierwszy z nich to łysienie pierwotne rodzaju męskiego i plackowate. Drugi typ to łysienie wtórne, na przykład łysienie łojotokowe, które jest spowodowane chorobami, zaburzeniami hormonalnymi lub nieprawidłowym odżywianiem. Niezależnie od przewidywanego powodu łysienia i jego rodzaju, należy zawsze zwrócić się o radę do dermatologa, który będzie w stanie ustalić podłoże łysienia i przygotować plan radzenia sobie z nim.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem mającym na celu przede wszystkim poprawę stanu skóry. Stosuje się go w przypadku łysienia, ale także do usuwania cellulit, zmniejszania widoczności blizn, usuwania rozstępów i do przeciwdziałania widocznym efektom starzenia się skóry. Po mezoterapii skóra jest bardziej jędrna i napięta, co jest skutkiem pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu, jak również jest lepiej nawilżona, na co wpływa m.in. rozwój włosowatych naczyń krwionośnych.

W procesie mezoterapii pod powierzchnię naskórka wprowadza się specjalny koktajl leczniczo-regeneracyjny, którego zadaniem jest odżywienie skóry. Typowa mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przez dermatologa za pomocą specjalnych igieł podających lek, ale mezoterapia może mieć też postać bezigłową, w której podana na skórę mieszanka jest wprowadzana głębiej z użyciem aktywizatora, na przykład impulsów elektrycznych. W związku z tym, że mezoterapia igłowa skutecznie stymuluje działanie skóry, najskuteczniejsza jest w przypadku łysienia pierwotnego, ponieważ stymuluje do pracy pozostające w skórze cebulki włosowe. Jeśli cebulki z różnych przyczyn obumarły całkowicie, terapia będzie nieskuteczna w kwestii łysienia, a ograniczenie ilości cebulek włosowych proporcjonalnie ogranicza jej efektywność.

Ogólnie rzecz biorąc, to jak skuteczna będzie mezoterapia igłowa, zależy od ogólnego stanu skóry i zdrowia pacjenta. Nie stosuje się zabiegów u kobiet w ciąży i matek karmiących, przeciwwskazaniem do jego wykonania są problemy skórne w miejscu planowanej terapii, jak również cukrzyca i niektóre inne choroby. U zdecydowanej większości osób terapia odbywa się bez żadnych problemów i podanie mieszanki skutkuje znaczną poprawą wyglądu i działania skóry w miejscu zabiegu.

 

Odwiedź też stronę: pavlizm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *