Salony tylko dla pań i salony tylko dla panów – różnice w wyposażeniu

Dodano: 07.06.2017

Rynek fryzjerski trudno jest podejrzewać o jakieś rewolucje. A jedna. Ten antyczny zawód w ostatnich czasach zmienia swoje oblicze. I to w całkiem widowiskowy sposób. Okazuje się bowiem, że działające do tej pory w znakomitej większości salony ogólne, które obsługiwały kobiety i mężczyzn, zaczynają ustępować pola salonom wyspecjalizowanym, czyli takim, które obsługują albo panie, albo panów. Związane jest to przede wszystkim z tym, że zaczynamy coraz częściej chodzić do fryzjera i nasze oczekiwania wobec uzyskiwanych tam usług są zdecydowanie większe. Co równie istotne, zmienia się profil osoby pojawiającej się u fryzjera. Całkiem do niedawna była to po prostu kobieta, a mężczyzna był wyjątkiem od reguły. Dzisiaj cały czas dominacja kobiet jest wyraźna, ale panowie coraz częściej trafiają do salonów fryzjerskich jako pełnoprawni klienci. Zaczęli tam trafiać tak często, że powodowało to problemy z działaniem salonów ogólnych, które były tak naprawdę salonami damskimi, przez co zaczęło powstawać coraz więcej salonów tylko dla pań lub panów. Takie salony mają swoje własne typowe wyposażenie.

Czego potrzeba w salonie dla kobiet?

Zaawansowane usługi fryzjerskie dla kobiet nie są niczym, co by nas chociażby w najmniejszym stopniu dziwiło. Panie dbają o swój wygląd i poszukują odpowiedniego efektu, co bez odpowiedniej stylizacji włosów byłoby praktycznie niemożliwe. Panie chcą strzyżenia, a więc muszą pojawić się odpowiednie nożyczki i grzebienie. Panie chcą farbowania włosów, czyli trzeba mieć zestawy akcesoriów do farbowania. Panie chcą modelowania fryzury, a tu lista jest długa: lokówki, prostownice, suszarki, wałki, wsuwki, gumki, a także szczotki do rozczesywania włosów i specjalne kosmetyki do utrwalania fryzury. Kosmetyki są potrzebne także przy zabiegach odbudowujących i wzmacniających włosy, ponieważ panie właśnie tego typu usług chcą otrzymywać coraz częściej, a nie jest łatwo o ich prawidłowe wykonanie. Co więcej, boom na rynku fryzjerskim spowodował pojawienie się większej ilości producentów kosmetyków do włosów i trzeba w ich ofercie mądrze wybierać. Na rynku trzeba konkurować jakością, a nie najlepsze produkty do ochrony włosów na pewno tego nie umożliwią.

Czego potrzeba w salonie dla mężczyzn?

Zmiana charakteru popytu wśród panów jest tutaj zdecydowanie największym czynnikiem wymuszającym zmiany. Panowie nagle zaczęli się bardziej interesować wyglądem i nie działały już zaklęcia podkreślające naturalność. Okazało się, że panowie, tak jak panie, muszą świadomie inwestować w swój wygląd. Panowie stanęli na wysokości zadania, praktycznie zrezygnowali z szybkiego przycinania maszynką i zaczęli mieć wymagania nie mniejsze od kobiet. Są obecnie dobrze zorientowani w modzie, a do tego zapuścili brody i bardzo o nie dbają.

Fryzjer męski musi być przygotowany do formowania brody, więc potrzebuje brzytwy oraz maszynek do włosów. Pomogą mu one, razem z nożyczkami oraz grzebieniami, na wycinanie bardzo popularnych wzorów na boku głowy. W salonie dla panów niezbędne są ponadto akcesoria do farbowania włosów, ponieważ panowie coraz częściej ukrywają początki siwizny oraz poprawiają kolorystykę brody. Całościowe farbowanie włosów także nie jest niczym nadzwyczajnym. Na koniec potrzebne jest też trochę kosmetyków do utrwalania fryzury oraz do odżywiania włosów, ponieważ panowie o tych kwestiach też myślą.

Często męski salon fryzjerski to element szerszego gabinetu odnowy biologicznej, w którym panowie dbają o swoje całe ciało i włosy stają się naturalnym elementem, o który też trzeba się postarać.

Poznaj więcej szczegółów na: english.lotniskoparking.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *