Jak rozpoznać bezpieczny sklep internetowy?

Dodano: 01.02.2018

Zakupy internetowe stają się ogromnym udogodnieniem dla konsumentów – duża wygoda, oszczędność czasu i dostęp do wielu sklepów z bogatym asortymentem. Pamiętajmy jednak, że podczas dokonywania internetowych zakupów warto zachować szczególną ostrożność – większość z nich działa uczciwie, jednak mogą zdarzyć się również oszuści, czyhający na Ciebie.

Jak sprawdzić sklep internetowy?

Każdy sklep internetowy musi działać zgodnie z prawem. Twoje konsumenckie interesy chroni regulamin, który powinien znaleźć się na każdej stronie wybranego sklepu internetowego. Przed dokonaniem zakupów powinieneś się z nim zapoznać – jeśli choć minimalna jego część wzbudza w Tobie podejrzenia, może okazać się, że nie jest to miejsce, któremu warto zaufać. Wybieraj, więc sklepy internetowe, które posiadają jasne i zrozumiałe regulaminy.

Przed dokonaniem zakupów warto również sprawdzić dane rejestrowe i kontaktowe sklepu internetowego – każdy godny zaufania sklep, będzie takie informacje posiadał na swojej stronie internetowej. Pomoże Ci to również w późniejszym kontakcie z obsługą sklepu w przypadku pojawienia się problemów, bądź nieprawidłowości ze złożonym przez Ciebie zamówieniem.

Zwróć uwagę na płatności

Dokonując zakupów w sklepach internetowych musimy liczyć się z koniecznością dokonania płatności – najczęściej internetowych. Warto, więc zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieniędzy. Najpopularniejsze są bezpieczne i szybkie przelewy internetowe, które dziś są już niemal standardem. Wiele sklepów korzysta z serwisów takich jak przelewy24.pl, które umożliwiają dokonanie płatności za pomocą wszelkich popularnych rodzajów płatności. Korzystając z takiego rozwiązania zyskujesz pewność bezpieczeństwa Twoich pieniędzy i danych, ale też szybszej realizacji zamówienia – gotówka trafia do sprzedawcy w kilka chwil. Płatności dokonywane za pomocą takich serwisów przenoszą Cię do strony internetowej banku, w której posiadasz rachunek. Płatności dokonujesz, więc na takich samych zasadach jak wszelkich innych płatności wykonywanych za pomocą Twojego internetowego konta bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *