Prawo dla przedsiębiorców

Dodano: 14.11.2018

W dzisiejszych realiach prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest proste. Przedsiębiorca nie tylko musi mieć głowę pełną pomysłów dotyczących przedmiotu i sposobu prowadzenia działalności, ale także musi stykać się z wieloma regulacjami prawnymi. W naturalny sposób nie jest w stanie ich wszystkich pojąć i zrozumieć. Dlatego też dobrze jest, kiedy wchodzi w kontakty z dobrą kancelarią prawną.

Duży zakres usług

Na pierwszy rzut oka kancelaria prawna obsługująca przedsiębiorców głównie reprezentuje takie podmioty przed sądami. Jest to bardzo ważny wycinek działalności takich kancelarii, jednak z pewnością nie można jej zawężać tylko do tego. Kancelarie prawne przede wszystkim udzielają porad przedsiębiorcom. Przepisy w dziedzinie działalności gospodarczej mogą bardzo szybko się zmieniać. Nie chodzi tutaj o same przepisy dotyczące formy prawnej spółki i prowadzenia jej spraw (chociaż tutaj także trzeba mieć się na baczności), ale przede wszystkim technicznych przepisów dotyczących przedmiotu działalności przedsiębiorcy. Prawnik pracujący w dobrej kancelarii prawnej na bieżąco monitoruje zmiany przepisów i informuje o tym przedsiębiorcę tak, by prowadzone przez niego działania były w stu procentach bezpieczne.

Prawnik doskonale zdaje sobie sprawę jak wygląda specyfika postępowania administracyjnego, w którym nie raz przedsiębiorcy przyjdzie brać udział. Bezpośrednie kontakty z organami administracji publicznej to dla przedsiębiorcy nic nowego, lecz każdy musi przyznać, że o wiele bardziej bezpieczne i efektywne są wtedy, kiedy są wykonywane przez kancelarię prawną. W przypadku dobrych prawników w grę wchodzą także bardziej zaawansowane działania jak przygotowywanie przedsiębiorcy do wzięcia udziału w postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego lub też zawarcie umowy o partnerstwie publiczno prywatnym. To bardzo skomplikowane zagadnienia, a same akty prawne regulujące je są niesamowicie zawiłe i duże pod względem objętościowym. Doradztwo kancelarii prawnej może bardzo pomóc.

Wreszcie reprezentacja przed sądami należy do zakresu usług. Częste spory z wierzycielami i dłużnikami mogą zachwiać pozycję firmy na rynku. Efektywny prawnik dający sobie radę na sali sądowej jest niesamowicie przydatny w całym toku działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca powinien mieć własnego prawnika. Nawet, jeżeli wychodzi się z założenia, że jest się uczciwym w swoim postępowaniu, nie zawsze trafia się na takich samych kontrahentów.

Wybierz mądrze

Warto jednak dodać, że na rynku są różni prawnicy. Jedni prezentują wąski zakres usług, inni większy (przykładem może być http://jacekkosinski.pl/). Niezależnie jednak od tego warto wybrać kancelarię, w której pracują ludzie uczciwi i zaangażowanie. Dla takich prawników rozwiązywanie problemów prawnych powinno być prawdziwą przyjemnością. Dobrze jest pozyskać opinie o kancelariach prawnych od innych przedsiębiorców, by móc skorzystać z usług najlepiej przygotowanych prawników w danym obszarze działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *