Czy pożyczka gotówkowa jest bezpieczna?

Dodano: 27.07.2017

Wiele osób boi się pożyczania pieniędzy, zresztą pożyczanie pieniędzy nigdy łatwe nie było i nadal nie jest, w szczególności, że w dzisiejszych czasach, większość takich umów zawierana jest przez Internet. A do wzięcia pożyczki wystarcza dosłownie piętnaście minut, jeśli posiadasz konto, ważny dowód osobisty, to wzięcie takiej pożyczki jest naprawdę proste. Czy jednak zawierając pożyczkę przez Internet oraz podawanie tym samym swoich danych jest bezpieczne? Najważniejsze, to być czujnym i nie dać się nabrać, bo zarówno w Internecie, jak i w świecie realnym, czyhają na nas pułapki.

Warto po pierwsze rozróżnić kredyty od pożyczek. Albowiem kredyty udzielane są jedynie przez banki oraz skoki, natomiast pożyczek mogą udzielać nam instytucje poza bankowe. O ile w tym pierwszym przypadku wymagane jest spełnienie warunków banku, takich jak posiadanie aktualnego dowodu osobistego, zaświadczenia o dochodach oraz czystą historię w bik, o tyle dla instytucji poza bankowych liczą się informacje o długach i opóźnieniach w spłacie zwykłych rachunków domowych. Istnieją również formy gwarancji na pożyczki, podpisaną przez inną osobę, bądź też zastawienia, na przykład samochodu w celu uzyskania takiej pożyczki.

Aby bezpiecznie wziąć pożyczkę przez Internet należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera. Ważne jest również to, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych stron instytucji oferowanych pożyczki. Należy dokładnie bowiem sprawdzić wiarygodność parabanku. Na takiej stronie internetowej powinny być podane wszystkie dane firmy takie jak nip, czy regon. Po tych danych możemy sprawdzić czy dana firma działa legalnie i jest wiarygodna. Unikajmy miejsc, w których brakuje podstawowych danych o firmie świadczącej pożyczki.

Po uwiarygodnieniu samej firmy, przy wpisywaniu danych w formularzu warto zwrócić uwagę na to czy w adresie strony wniosku pojawia się zielona kłódka oraz czy przedrostek adresu witryny zaczyna się od https. Te informacje dają nam informację, że połączenie jest szyfrowane i nasze dane trafią w odpowiednie miejsce.

Podsumowując pożyczki gotówkowe są bezpieczne, o ile dostatecznie dobrze sprawdzimy źródło, z jakiego mamy zamiar wziąć pożyczkę, a także jest zależne od tego, czy taką pożyczkę będziemy spłacać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *