Pakiet biurowy Microsoft Office 365 dla studentów za darmo. Jak go uzyskać?

Dodano: 02.11.2020

Edytor tekstów, program do tworzenia prezentacji, aplikacje do zdalnego nauczania – to niezbędne narzędzia komputerowe we współczesnej edukacji. Uczniowie, studenci, a także nauczyciele mogą korzystać z nich za darmo, wybierając usługę Microsoft Office 365. Jak uzyskać dostęp do Microsoft Office dla studentów bez opłat?

Microsoft Office 365 to jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych, który przeznaczony jest do pracy w chmurze. Udostępnia wszystkie najpopularniejsze programy biurowe, w tym Word, Excel, PowerPoint czy Access, z których można korzystać na komputerach PC, smartfonach i tabletach w dowolnym miejscu po zalogowaniu się na swoje konto.

Darmowy Microsoft Office dla studentów – kto może z niego korzystać?
Microsoft oferuje usługę Office 365 bezpłatnie dla wszystkich instytucji edukacyjnych, w tym dla uczelni wyższych. Z pakietu mogą korzystać także studenci, których uczelnia wystąpiła o wpisanie jej na listę jednostek uprawionych do dostępu usługi. W praktyce posiada ją zdecydowana większość szkół w kraju.

Pakiet Microsoft Office dla studentów jest udostępniany bezpłatnie jedynie osobom posiadającym status studenta. Do uzyskania dostępu konieczne jest uzyskanie indywidualnego adresu e-mailowego oraz hasła nadawanego przez uczelnię.

Microsoft Office 365 dla studentów: lista programów
Za pomocą pakietu Office 365 student może korzystać z szerokiej gamy narzędzi. To przede wszystkim popularne programy biurowe do przygotowywania plików tekstowych, tabel, prezentacji czy notatek. Dodatkowo studenci mogą otrzymać dostęp do pełnej palety usług, między innymi do uczestniczenia w zajęciach wirtualnych, przechowywania plików i dzielenia się nimi.

W podstawowej wersji lista programów obejmuje:
– aplikacje pakietu Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote
– usługi Microsoft: Teams, Exchange, Sway, Forms, OneDrive (darmowy 1 TB przestrzeni), SharePoint, Stream, Flow, Power Apps, School Data Sync, Yammer

W wyższych wersjach można korzystać również z dodatkowych programów jak Microsoft Access czy Microsoft Publisher, a także usług jak Bookings oraz Power BI.

Pakiet Office 365 w podstawowej wersji daje dostęp do programów biurowych przez internet. W wersjach wyższych można zainstalować je na swoim komputerze. Wersja zależna jest od umowy zawartej przez uczelnię.

Instalacja pakietu Microsoft Office dla studentów – krok po kroku
Aby uzyskać dostęp i zainstalować Microsoft Office dla studentów na swoim komputerze, należy wykonać poniższe kroki:

1. Zalogowanie się na stronie internetowej login.microsoftonline.com za pomocą swojego loginu e-mail nadanego przez uczelnię oraz hasła do poczty.
2. Wybranie opcji z instalacją pakietu Office.
3. Wybranie odpowiedniej wersji pakietu – 32 bit lub 64 bit oraz języka.
4. Pobranie i zainstalowanie aplikacji na komputerze.
5. Aktywowanie pakietu za pomocą swojego loginu i hasła.

Pakiet może być zainstalowany na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach, czyli razem daje 15 licencji.

W przypadku, gdy uczelnia udostępnia studentom wersję programu bez możliwości jego instalacji na komputerze, wystarczy tylko pierwszy z powyższych kroków. Dostęp do aplikacji uzyskuje się wtedy przez przeglądarkę internetową.

Dokładne instrukcje, jak korzystać z Office dla studentów, można znaleźć na stronach internetowych uczelni.

Office 365 dla studentów – jak długo można go używać?
Pakiet biurowy Microsoft Office 365 jest dostępny dla studentów tak długo, jak zachowują oni swój status. Zatem po zaprzestaniu nauki i opuszczeniu murów uczelni, prawo do korzystania z programów za darmo wygasa.

Office co 30 dni sprawdza uprawnienia użytkownika do korzystania z programu – konieczny jest wtedy dostęp do internetu. Po zakończeniu bezpłatnej wersji pakietu programy biurowe nie udostępniają funkcji edycji, ale jedynie dają możliwość podglądu dokumentów.

Ponowny dostęp do funkcjonalności Office można uzyskać po wykupieniu płatnej wersji pakietu biurowego Microsoft Office 365 w chmurze lub pakietów przeznaczonych do instalacji na komputerze. W tym celu warto sprawdzić link: https://teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/microsoft-office/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *