Okularnik w biurze – jak wybrać dobre oprawki?

Dodano: 20.11.2017

Gdy mówimy o okularach do pracy biurowej jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że dla wielu osób stają się one po prostu koniecznością zwłaszcza, jeśli praca biurowa wymaga od nas, abyśmy przez przynajmniej kilka godzin w ciągu dnia patrzyli w ekran monitora. Konieczność nie oznacza jednak przymusu wyboru nieatrakcyjnego rozwiązania, warto więc zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę podczas ich wyboru, aby mieć pewność, że okulary będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Poznaj opinie ekspertów z ann-estetyka.pl

Jeśli zależy nam na okularach do biura, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były one maksymalnie wygodne. Okazuje się przy tym, że w środowisku biurowym będzie czekać na nas przynajmniej kilka niespodzianek, z którymi w innych okolicznościach nie mamy do czynienia. W pierwszej kolejności należy zwrócić w tym kontekście uwagę na poziom kurzu, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być bowiem to, że jest on wyższy niż w innych miejscach, w których przebywamy. Niestety, w biurze nie brakuje powierzchni, które go przyciągają, a ponieważ pomieszczenia biurowe są zwykle klimatyzowane, ich znakiem rozpoznawczym jest to, że powietrze jest w nich suche.

Zobacz również >> jaskier.com.pl

Problemem mogą okazać się również odblaski od monitorów sprawiające, że jakość widzenia pogarsza się w istotny sposób, a także promieniowanie elektromagnetyczne, które jest większe niż w innych pomieszczeniach. Jeśli zatem myślimy o szkłach dobranych we właściwy sposób, powinniśmy zwrócić uwagę na obecność w nich dodatkowych powłok. Te umożliwiają jeszcze lepszą ochronę oczu, zapewniają większa przejrzystość, redukują odbicia i zmniejszają przyciąganie przez okulary różnego rodzaju pyłków.

Takie powłoki zwykle nie należą do najtańszych, warto w nie jednak inwestować zwłaszcza po to, aby poprawić komfort pracy i samą jakość widzenia. Praca przy komputerze staje się obciążeniem dla oczu również dlatego, że wpatrując się w ekran monitora zdecydowanie rzadziej mrugamy. Prowadzi to do tego, że nasze oczy nie są wystarczająco nawilżone. Na szczęście, istnieją dziś rozwiązania, które są w stanie przyczynić się do zniwelowania tego problemu, dobrze jest więc zaopatrzyć się w specjalne krople, które będą w stanie nawilżyć nasze oczy. Oczywiście, okulary noszone w biurze powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie i to nawet pomimo tego, że korporacyjna moda nakłada na nas pewne ograniczenia.

Dress code składa się zwykle z wyprasowanej koszuli, dopasowanej do niej marynarki i butów i nawet panie nie mają zbyt dużego pola do manewru w tej materii. Jeśli zatem zastanawiamy się nad tym, jakie oprawki okularów wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na takie, które współgrają z całością noszonego codziennie stroju. Oczywiście, idealna jest sytuacja, w której są one dopasowane do kształtu, jaki ma nasza twarz, nie można bowiem zapominać o tym, że okulary będą ważnym elementem budowania naszego firmowego wizerunku. Okazuje się, że oprawki mogą wpływać choćby na sposób, w jaki oceniany jest wiek ich właściciela, co jest ważne zwłaszcza dla młodych pracowników.

Więcej informacji na: instytutbr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *