Możliwości, jakie daje konto osobiste

Dodano: 06.09.2017

Konto osobiste jest rachunkiem bieżącym, które zakłada się w danym banku. Takie konto nie jest kontem oszczędnościowym ani lokatą, a to oznacza, że pieniądze, które się na nie wpłaci, pozostają takie same i nawet wtedy, gdy nie będzie się z nich korzystać przez dłuższy czas. W celu założenia tego konta podpisuje się umowę pomiędzy bankiem a klientem. Na koncie tym można przechowywać swoje środki finansowe, ale też swobodnie nimi rozporządzać, gdyż ma się stały dostęp do tych pieniędzy.

Jak działa konto osobiste?

Konto osobiste daje nam wiele możliwości. Można na nim przechowywać swoje pieniądze i korzystać z nich w każdej chwili. Aby łatwiej można było korzystać z tych pieniędzy, to każdy klient otrzymuje kartę płatniczą.

Przy jej użyciu można płacić w miejscach, które są wyposażone w terminalne płatnicze, czyli w sklepach i restauracjach, a także w wielu innych. Poza tym za pomocą karty możliwe jest wypłacanie gotówki z bankomatu.

Mając takie konto, można kontrolować i zarządzać swoimi wydatkami, co jest o wiele łatwiejsze niż przechowywanie pieniędzy w domu. Poza tym, co miesiąc otrzymuje się wyciąg, który przesyła bank albo można sprawdzić stan konta w bankomacie, gdzie można wydrukować mini wyciąg.

Jakie możliwości daje konto osobiste?

Konto bankowe daje wiele możliwości, ponieważ można je otworzyć w każdej chwili, ale też może nim zarządzać nie tylko jedna osoba. Mogą to być współmałżonkowie.

Poza tym na takie konto będzie wpływała wypłata od pracodawcy, a także możliwe jest opłacanie rachunków, gdyż można zrobić stałe polecanie płacenia, np. za prąd, gaz czy wodę. Tylko trzeba wyrazić na to zgodę. Dzięki karcie płatniczej, którą otrzymuje się do konta, można zrobić przelew bankowy, a także zapłacić za zakupy w Internecie.

Poza tym bank oferuje różne możliwości, które są związane z usługami oferowanymi przez konto. Można dostać kartę debetową albo kredytową, ale też możliwe jest otwarcie konta oszczędnościowego, walutowego, a nawet lokaty.

Ponad to można dostać pożyczkę bankową albo wziąć kredyt hipoteczny. Bardzo często jest tak, że jeżeli otwiera się konto w banku, a potem korzysta się również z innych usług, które on oferuje, to możliwe jest otrzymanie lepszych warunków i rabatów.

Zalety konta osobistego

Konto osobiste ma wiele zalet, a podstawowa jego zaleta to możliwość przechowywania swoich pieniędzy bezpiecznie w banku, co jest lepszym rozwiązaniem niż przechowywanie gotówki w domu schowanej w szufladzie pod skarpetkami.

Na koncie można przechowywać każdą kwotę i dowolnie nią zarządzać. Do konta dostaje się kartę płatniczą, którą można robić zakupy, przelewy i wypłacać pieniądze.

Natomiast noszenie przy sobie dużej gotówki jest niebezpieczne, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się może nam przydarzyć. Dlatego warto się zastanowić, co będzie lepsze, czy przechowywanie pieniędzy na koncie w banku, a czy może w tej przysłowiowej skarpecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *