Mezoterapia igłowa w walce z wypadaniem włosów

Dodano: 30.08.2017

Mezoterapia igłowa to jedno z najskuteczniejszych i do tego coraz częściej podejmowane rozwiązanie problemu wypadania włosów. Technik stosowanych w tym celu jest bardzo wiele i ich skuteczność często bywa dyskusyjna, ale mezoterapia igłowa wyróżnia się na tym tle bardzo pozytywnie. Jest to zabieg, w ramach którego podaje się do głębokich warstw skóry specjalne substancje odżywcze poprawiające kondycję skóry, w tym zawartych w nich cebulek włosowych.

Wypadanie włosów jest problemem dotykającym coraz większej grupy osób. Znane jest ono przede wszystkim w swojej pierwotnej wersji dotykającej najczęściej mężczyzn, którzy łysieją poprzez zakola lub placki. Łysienie wtórne może dotykać osób obu płci i związane jest z przechodzeniem zmian hormonalnych lub jest efektem poważnych chorób, na przykład przewlekłej i nieleczonej cukrzycy.

Włosy człowieka

Samo w sobie wypadanie włosów nie jest niczym nadzwyczajnym i jeśli ma ograniczony charakter, czyli dotyczy 40-70 włosów dziennie, nie jest powodem do niepokoju. Człowiek jest zwierzęciem owłosionym, ale nie linieje, ponieważ włosy człowieka charakteryzują się zróżnicowanym cyklem rozwojowym. Powoduje to, że na naszej głowie przez cały czas znajduje się około 100.000 włosów i są one sukcesywnie wymieniane bez faz szybkiego wzrostu i przerzedzania. Jeśli jednak wypadanie włosów przyspiesza, stają się rzadsze lub pojawiają się miejsca nieowłosione tam, gdzie powinny być włosy, należy podjąć działania zapobiegawcze. Pomocny może tutaj być bardzo dermatolog, ponieważ usunie on patologiczne czynniki prowadzące do wypadania włosów i pomoże nam w wybraniu terapii, które wzmocnią włosy. Jedną z takich terapii może być właśnie mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg o szerokim zastosowaniu w kosmetyce. Wykorzystuje się go u osób cierpiących na wypadanie włosów, ale jest też bardzo skuteczny w zmniejszaniu widoczności blizn powstałych w wyniku urazów oraz trądziku, w zmniejszaniu widoczności rozstępów, ograniczaniu cellulit i ogólnej poprawy napięcia skóry i jej wyglądu. Mezoterapia igłowa jest w stanie regenerować i wzmacniać skórę, co poprawia działanie wszystkich jej elementów.

Terapia może być prowadzona w podejściu igłowym lub bezigłowym. W podejściu igłowym mieszankę preparatów leczniczych wstrzykuje się w głębsze warstwy skóry, a w postaci bez igieł nanosi się ją na skórę, po czym dokonuje się jej aktywacji poprzez impulsy elektryczne lub działanie promieniowania laserowego. Oba zabiegi można wykonać w gabinecie dermatologa, a mezoterapię bezigłową wykona też kosmetolog.

Problemy z łysieniem bardzo często związane są z zaburzeniami krążenia w skórze głowy. Mezoterapia igłowa jest w stanie wzmacniać skórę i poprawiać jej ukrwienie, dzięki czemu cebulki włosów skuteczniej produkują nowe włosy. Skuteczność terapii jest w dużej mierze zależna od ilości cebulek włosowych pozostających w skórze, przez co im prędzej zostanie podjęta, tym lepsze będą jej efekty.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, na pewno jest to ciąża i karmienie piersią, a oprócz tego także choroby skóry oraz choroby układowe, takie jak cukrzyca.

Mieszanki

Mezoterapia igłowa to technika podawania leku, a najważniejszy w niej jest sam lek, czyli mieszanka substancji powodujących pozytywne efekty. Typowe mieszanki stosowane w leczeniu wypadania włosów mogą posiadać nawet ponad 50 składników, wśród których znajdziemy mikro i makroelementy, aminokwasy oraz kwasy nukleinowe i koenzymy, czyli wszystko to, czego potrzebuje włos i jego otoczenie. 

Zobacz więcej: epliki.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *