Mezoterapia igłowa – sposób na wypadające włosy

Dodano: 23.08.2017

Jakie kroki należy podjąć, jeśli z głowy znika coraz więcej włosów? Sposobem na to, aby powstrzymać taki proces, jest mezoterapia igłowa.

Wypadanie włosów można powstrzymać. Żeby mieć zdrowe i gęste włosy, można zastosować kilka środków. Takim sposobem jest mezoterapia igłowa, czyli nakłuwanie skóry głowy w celu dostarczenia jej koktajli odżywiających.

Wypadanie włosów to problem pojawiający się i u kobiet, i u mężczyzn. Zwykle ma się na głowie ok. 100 tys. włosów. Tak jest u przeciętnego człowieka bez względu na płeć. Każdy z włosów ma indywidualny proces i cykl wzrostu, dlatego też (w odróżnieniu od liniejących zwierząt) człowiek ma niemal tak samo gęste włosy przez cały rok. W ciągu dnia traci się ok. 40-70 włosów, co jest całkowicie naturalne. Nie ma powodu do niepokoju, dlatego że tam, gdzie włos wypadł, od razu zaczyna rosnąć kolejny, a więc proces rośnięcia jest cały czas powtarzany.

[Powody wypadania włosów]

Należy zacząć się martwić, kiedy włosy wypadają w zbyt dużej ilości, a na skórze głowy są widoczne łyse miejsca. Prawdopodobnie problem leży po stronie mieszków włosowych – uległy one degeneracji, a tę sytuację można odratować tylko pod warunkiem, że jeszcze one zupełnie nie zanikły. Tylko dzięki obecności mieszków włosowych możliwe jest ponowne odrośnięcie włosa. Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi schorzeniami. Istnieje łysienie pierwotne (męskiego typu) i plackowate oraz łysienie wtórne (spowodowane niedoborami pokarmowymi, zatruciami itd.). W tej sytuacji powinien pomóc lekarz-dermatolog. Zwróci on uwagę na sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów.

[Mezoterapia igłowa na łysienie]

Mezoterapia jest zabiegiem leczniczym , który regeneruje skórę. Zapobiega też starzeniu się skóry, cellulitowi, rozstępom, trądzikowi itd.

Stosując tę metodą, trzeba wprowadzić substancje czynne do skóry przy pomocy impulsów elektrycznych albo bezpośrednio wciskając preparat do skóry. Wspomaga to w dalszej kolejności odnowę kolagenu i elastyny oraz regenerację skóry. W przypadku stosowania jej na wypadające włosy przywraca ona właściwe mikrokrążenie skóry głowy i wspomaga rośnięcie włosów. Sprawdzi się szczególnie u tych, których dotknęło łysienie androgenowe i plackowate oraz u tych, którzy tracą włosy ze względu na słabe krążenie, hormony, ciążę.

W zależności od ilości cebulek włosowych zabieg przyniesie mniejsze lub większe efekty. Jeśli będzie on zaczęty zbyt późno, to rezultaty będą słabsze. Wpływ na efekty ma też ogólny stan zdrowia, stres, tryb życia. Nie można wykonywać zabiegu podczas ciąży i karmienia, przy stanach zapalnych skóry głowy i cukrzycy.

[Mieszanki o dobrym wpływie na skórę głowy]

Do terapii skóry głowy najczęściej stosuje się gotowe mieszanki z 50-56 składników. Znajdują się wśród nich: witaminy grupy B, cynk i inne minerały, aminokwasy (tzw. cegiełki, które budują włosy): argininy, cysteiny, ornityny, kwasy nukleinowe, koenzymy. Dość nowym sposobem jest wykorzystywanie także peptydów biomimetycznych, które pracują na regenerację skóry głowy i są identyczne jak czynniki wzrostu.

[Kto może się poddać zabiegowi?]

To lekarz decyduje o tym, kto może się poddać zabiegowi. Kuracja jest procesem i składa się z kilku zabiegów. W ich wyniku włos jest widocznie zregenerowany, wypadanie jest zatrzymane, a włosy nawet odrastają. Ważne, aby miały z czego wyrosnąć – obecność mieszków włosowych jest konieczna. Jeśli zacznie się profilaktykę wcześniej, to można uzyskać lepsze rezultaty (zwłaszcza u mężczyzn).

[Jaki to koszt?]

Mezoterapię kilkuzabiegową wykonują lekarze medycyny estetycznej.

Po więcej informacji zapraszamy na: oscommerce2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *