Mezoterapia igłowa a wypadanie włosów

Dodano: 25.08.2017

Gdy włosy zaczynają coraz mocniej wypadać, przerzedzają się w tracą gęstość, trzeba szybko działać. Istnieją dobre sposoby na uratowanie reszty włosów, a nawet odzyskanie tych utraconych, o ile tylko mieszki włosowe nie zdążyły pozanikać. Często problem łysienia wymaga interwencji dermatologa, jednak warto się do niego udać – dla swojej pewności, dobrego samopoczucia, żeby później nie żałować zwlekania. Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów. W wielu przypadkach przynosi efekty lepsze, niż można oczekiwać.

[Przyczyny i rodzaje łysienia]

Łysienie można najprościej podzielić na pierwotne oraz wtórne. Pierwszy typ dotyka głównie mężczyzn po przekroczeniu pewnego wieku (jest on zależy od indywidualnych predyspozycji i poziomu testosteronu). Dotyczy także osób z łysieniem plackowatym. Z kolei łysienie wtórne bywa efektem różnych chorób, na przykład łojotokowego zapalenia skóry. Czasami wynika też z nieodpowiedniego odżywiania czy złego trybu życia. Nie każda utrata włosów oznacza łysienie – niepokoić należy się wtedy, gdy liczba traconych codziennie włosów przekracza 70, a na ich miejsce nie odrastają nowe.

Oba typy łysienia można leczyć z pomocą mezoterapii. Co więcej, w przypadku łysienia pierwotnego może ona stanowić dobrą formą profilaktyki.

[Dla kogo mezoterapia?]

Efekty mezoterapii igłowej są bardzo dobre – w wielu przypadkach przekraczają nawet oczekiwania pacjentów. Oczywiście nie jest to magiczna metoda, która przywróci bujne owłosienie osobie dotkniętej łysieniem od lat. Liczy się czas oraz stan organizmu, w tym stosowane używki i prowadzony tryb życia. Na łysienie wpływa między innymi stres, niedobór snu, zła dieta. Dlatego też jego leczenie musi być kompleksowe.

O skierowaniu na zabieg mezoterapii igłowej decyduje dermatolog. Istnieje niewiele przeciwwskazań. Dotyczą one szczególnie okresu ciąży, karmienia piersią i nielicznych, przewlekłych chorób. Z kandydatury do zabiegu wyklucza także aktualny stan zapalny skóry głowy – dopiero po jego wyleczeniu można zastosować mezoterapię. Jest ona wykonywana przez lekarza, w gabinecie medycyny estetycznej, a cena zależy od samego gabinetu.

[Na czym polega zabieg?]

Do zabiegu mezoterapii igłowej używa się głowicy z małymi igiełkami, które wykonują niewielkie nakłucia. Mezoterapii używa się dla poprawy kondycji skóry, także głowy. Zabieg umożliwia dotarcie do głębokich partii skóry, gdzie nigdy nie docierają substancje aplikowane na powierzchni. Stąd właśnie jego skuteczność. Aplikowane koktajle sprawiają, że rozpoczyna się proces odnowy kolagenu oraz elastyny, bardzo istotnych składników budujących naskórek i jego wytwory, w tym włosy. Dzięki nakłuciom poprawia się także krążenie. Mezoterapię igłową można stosować nie tylko w leczeniu już postępującego łysienia – sprawdza się jako forma profilaktyki u osób szczególnie na nie narażonych.

Istnieje także inna odmiana tego zabiegu, mezoterapia bezigłowa. W tym przypadku do wprowadzenia substancji odżywczych w głąb skóry używa się impulsów elektrycznych.

[Stosowane koktajle]

Zwykle stosuje się koktajle złożone z wielu różnych substancji. Są to głównie witaminy, minerały, koenzymy. Bardzo ważne są składniki budulcowe włosów – aminokwasy. Cysteiny, ornityny i argininy budują włos, a także zapewniają mu wytrzymałość mechaniczną. Ostatnio lekarze pracują także nad mieszankami zawierającymi aktywatory wzrostu, na przykład peptydy biomimetyczne. Ich działanie polega na stymulowaniu regeneracji skóry. Wszystkie koktajle używane w mezoterapii są absolutnie bezpieczne i skuteczne.

Wejdź również na: dianna-agron.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *