Meble do salonu – skóra czy tkanina?

Dodano: 29.12.2017

Każdy, kto urządza salon staje przed zasadniczym pytaniem – jakie meble wybrać, tapicerowane skórą czy raczej tkaniną? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Na rynku meblowym dostępny jest bardzo szeroki asortyment mebli, które różnią się znacznie swoimi właściwościami. Dlatego najważniejsze przy dokonywaniu wyboru jest zidentyfikowanie potrzeb i wymagań klienta.

Meble do salonu – rodzaje tapicerek

Zarówno tapicerka skórzana, jak i ta z tkaniny ma swoje plusy i minusy. Skórzana sofa jest bardzo elegancka i wzbudza poczucie luksusu. Skóra jest materiałem trwałym, dość odpornym na mechaniczne uszkodzenia i łatwym w czyszczeniu. Ponadto skórzane tapicerki często są zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Meble tapicerowane skórą mogą również być pięknie zdobione widocznymi przeszyciami lub bardzo modnymi i eleganckimi szwami zewnętrznymi, które mogą wprowadzać ciekawe akcenty kolorystyczne. Interesujące detale wprowadza również pikowanie, niejednokrotnie wzbogacone o ozdobne akcesoria, co nadaje meblom wyjątkowego charakteru. Skórzane obicie mebli ma jednak również swoje minusy – z czasem naciąga się, daje odczucie “klejenia się” do ciała i musi być regularnie poddawane konserwacji, aby zachować swoje właściwości. Wybór wzorów i kolorów również nie jest tak bogaty, jak w przypadku tapicerek z tkaniny.

Wysokiej jakości meble skórzane znajdziesz na https://ikea.okazjum.pl/

Tapicerka z tkaniny daje zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, ponieważ wybór wzorów, kolorów i faktur tkanin jest o wiele większy niż w przypadku mebli pokrytych skórą. Meble obite tkaniną są również o wiele “przytulniejsze” i doskonale ocieplają atmosferę wnętrza. Tapicerki materiałowe są wytrzymałe i przyjemne w dotyku, dodatkowo są mniej podatne na rozciąganie. Jednak o wiele łatwiej ulegają przetarciom przy intensywnym użytkowaniu oraz trudniej je doczyścić.

Jak wybrać meble do salonu?

Wybierając meble do salonu powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety materiałów oraz zastanowić się, który z nich najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Pod uwagę należy brać nie tylko aranżację pomieszczenia, która ma ogromny wpływ na wybór odpowiedniego dla nas wzornictwa i koloru, ale również kwestie związane ze sposobem i intensywnością użytkowania mebla. Meble z tapicerką skórzaną polecane są dla osób, które stawiają na reprezentacyjność salonu i ekskluzywny wygląd. Duża odporność na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne sprawia również, że są to idealne meble dla osób posiadających dzieci i zwierzęta domowe. Z drugiej strony, jeśli bardziej zależy nam na komforcie i wiemy, że z kanapy czy fotela będziemy korzystać bardzo intensywnie, lepiej wybrać meble z tapicerką z tkaniny, są one zdecydowanie wygodniejsze i przyjemniejsze w dotyku. Firma, któr może pochwalić się szroką ofertą mebli z tapicerką materiałową jest Black Red White.  Okazyjną ofertę sklepu w formie gazetki znajdziesz tutaj – https://blackredwhite.promoceny.pl/

Kupując meble do salonu weźmy pod uwagę, jak będziemy z nich korzystać. Zastanówmy się, czy w naszej aranżacji lepiej sprawdzi się tapicerka z tkaniny czy może warto zainwestować w obicie ze skóry. Żadna tapicerka nie jest idealna i wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *