Jakie korzyści może przynieść Ci posiadanie własnej pieczątki?

Dodano: 03.09.2019

Czy w dobie elektronicznych podpisów i innych sposobów sygnowania dokumentów, posiadanie pieczątki jest obowiązkiem przedsiębiorcy? Oczywiście, że nie, jednak z tego gadżetu korzysta wiele osób, które nie tylko prowadzą firmę, ale też zajmują się w niej prowadzeniem rejestrów, dokumentacji, wydawaniem zaświadczeń czy akceptowaniem wniosków. Poznaj korzyści, które płyną z tego rozwiązania.

Popisywanie sterty dokumentów piętrzących się na biurku to czasochłonne zajęcie. Każdy, kto w swojej codziennej pracy musi zawierać umowy czy adresować firmową dokumentację wie, że te zadania – choć bardzo odpowiedzialne – są też niezwykle żmudne. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy zaopatrzyć się w pieczątkę, aby jednym przyciśnięciem zostawić na papierze najważniejsze informacje o firmie.

Usprawnienie codziennych procesów biurowych

Dla osób, które chcą załatwiać formalności szybko, a przy tym bezbłędnie, powstają nowoczesne pieczątki. Zawierają one najważniejsze dane na temat przedsiębiorstwa, tj. numer telefonu, adres, godziny przyjęć, NIP i REGON oraz inne, w zależności od potrzeb zamawiającego. Zaletami solidnej, estetycznie wykonanej pieczątki są:

  • profesjonalny, powtarzalny sposób znakowania dokumentów lub adresowania korespondencji,
  • brak ryzyka pomyłki przy sygnowaniu dokumentów,
  • wysoki komfort pracy oraz znaczna oszczędność czasu,
  • podniesienie wiarygodności przedsiębiorstwa,
  • dodatkowa forma reklamy, niejako „przy okazji” i zachęta do nawiązania kontaktu.

Dzisiejsze pieczątki produkowane nowoczesnymi metodami nie muszą być nudne ani przewidywalne. Firmy są w stanie zrealizować nawet bardziej nietypowe projekty np. w kolorze.

Działania marketingowe

Zastanawiasz się, w jaki sposób pieczątka pomoże Ci w prowadzeniu działań marketingowych? Nasza odpowiedź jest bardzo prosta — znajdują się na niej wszystkie najważniejsze informacje o Twojej firmie, a jeśli dodatkowo są opatrzone charakterystycznym logo czy hasłem, wówczas szansa, że klient utożsami je z Twoją marką jeszcze wzrasta.

Zamawiając pieczątkę zwróć uwagę na to, aby dane były wprowadzone poprawnie i czytelnie. Taki efekt bez trudu uzyskują firmy, które produkują pieczątki metodą flash system. Poprzez odpowiednio dopasowaną gumę, tusz, czas naświetlenia i cartridge, pozostawiane przez pieczątkę odbicie jest niezwykle precyzyjne i wyraźne. To również ma wpływ na wizerunek Twojej marki, podobnie jak sam wygląd pieczątki. Kompaktowy, lśniący model w klasycznym lub nietypowym kształcie czy odcieniu stanie się ozdobą biurka.

Zamawiając pieczątkę zwróć uwagę, aby umieścić poprawne i najpotrzebniejsze dane. Osoba zajmująca się produkcją pieczątki doradzi jak umieścić tekst, żeby był czytelny. Pieczątki produkowane metodą flash system poprzez odpowiednie dobranie materiałów, pozwalają na uzyskanie niezwykle precyzyjnego i wyraźnego odbicia. To również ma wpływ na wizerunek Twojej marki, podobnie jak sam wygląd pieczątki. Kompaktowy, lśniący model w klasycznym i nietypowym kształcie czy odcieniu stanie się ozdobą biurka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *