Na jakiej zasadzie działają szybkie przelewy bankowe?

Dodano: 28.09.2017

Z przelewów bankowych w tej chwili korzysta już chyba każdy. Ludziom przede wszystkim zależy na tym, żeby mieć dostęp do pieniędzy, bez wychodzenia z domu. Na dodatek, nie trzeba iść do banku, i zapłacić za każdą usługę, zarówno za opłaty, jak i za zakupy. Zwłaszcza cenione jest to, że można robić bez ograniczeń zakupy online.

Bankowość mobilna

Od kiedy rozwinął się Internet, rozwinęła się też bankowość mobilna. Dzięki temu można zauważyć, że wszystkie usługi da się załatwić bardzo szybko. Elixiry, czyli szybkie przelewy bankowe wpływają z konta nadawcy na konto odbiorcy już po paru sekundach. Wystarczy tylko założyć konto pod tę usługę. W większości banków rejestracja jest bezpłatna. Kolejno, należy wskazać rachunek bankowy odbiorcy, a także podać kwotę przelewu. Jeśli natomiast korzystamy z zewnętrznego operatora to trzeba też wskazać bank, z którego zrobimy przelew. Opłaca się wykonywać przelewy z firmy Blue Media. Pieniądze trafią na konto w tym samym banku, a następnie specjalnie zaprojektowany Robot Finansowy zleci przelew na konto odbiorcy. O realizacji przelewu klient zostanie poinformowany w parę sekund.

Zalety szybkich przelewów

Niekwestionowaną zaletą szybkich przelewów jest przede wszystkim oszczędność czasu. Ważne jest też to, że wszystkie operacje finansowe, jakie tylko chcemy zrobić, możemy wykonać w weekendy i w święta. Co więcej, w innowacyjnych usługach, czyli tych, które ma do zaoferowania firma Blue Media można również liczyć na to, że jeśli nie zna się rachunku odbiorcy to zostanie on poinformowany na telefon o tym, że czeka na niego gotówka. Bankowość mobilna w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo dobrze. Dlatego, można korzystać z tak wielu udogodnień. W tej chwili ważne jest to, że konsumenci są zadowoleni z tego, że praktycznie o każdej porze dnia mogą wykonać przelew, bez poświęcania na to czasu. Mogą go też zrobić z każdego miejsca na świecie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Można wręcz spodziewać się, że rynek płatności mobilnych będzie jeszcze bardziej się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *