Jak zainwestować pieniądze z 18-tych urodzin?

Dodano: 03.12.2015

Nadszedł wreszcie ten długo wyczekiwany moment – właśnie stałeś się dorosłym człowiekiem. W kąt idą więc wszelkie zabawki i dziecinne rozrywki, pora myśleć o swojej przyszłości. Wiek, który właśnie osiągnąłeś nie jest jedynie przywilejem, ale ogromnym obowiązkiem, bowiem właśnie od teraz to Ty możesz o sobie zadecydować. Jaka będzie Twoja pierwsza poważna decyzja w dorosłym życiu? I jak powinieneś zainwestować pieniądze z urodzin? O czym powinieneś myśleć jako dojrzały człowiek podpowiemy w najnowszym artykule.

woman-street-walking-girl

Postaw na edukację

Chociaż wielu jest na świecie ludzi sukcesu, którzy osiągnęli wiele w wieku lat dwudziestu kilku, wciąż jednak należą oni do mniejszości. Byli niezwykle inteligentni albo mieli masę szczęścia. I choć nie wykluczamy, że i Ty możesz należeć do tej grupy, warto, byś nie poprzestawał na zdobywaniu wiedzy z dniem, gdy osiągasz pełnoletniość. Chociaż Twój ustawowy obowiązek nauki teoretycznie dobiega końca i możesz sam zadecydować o swojej edukacyjnej przyszłości, warto by wiek ten dał Ci jedynie motywacyjnego „kopa” do zdobywania coraz wyższego wykształcenia. Nie wszyscy muszą iść na studia, warto jednak byś i tę opcję rozważył po maturze. Pamiętaj, że człowiek, który dużo wie o otaczającym go świecie, znacznie więcej osiągnie w życiu niż ten, który zamyka się na wiedzę. Co więcej, ludzie mądrzy są ciekawszymi osobami i szybciej nawiązują nowe znajomości, które jak wiadomo są równie istotne jak wykształcenie podczas zdobywania pracy.

Załóż pierwsze konto oszczędnościowe!

Myśląc o swojej przyszłości musisz też brać pod uwagę takie kwestie jak oszczędzanie pieniędzy. Choć najprawdopodobniej na tym etapie jeszcze nie pracujesz, ale zawsze jakieś tak drobne oszczędzasz. Wkładasz je do swojej świnki-skarbonki? A może trzymasz je w innej tajnej skrytce? Niezależnie od tego, ile masz zgromadzonych funduszy, jak duże kieszonkowe dostajesz od rodziców, a wreszcie ile dostałeś w prezencie z okazji 18-tych urodzin od swoich bliskich, warto byś te pieniądze odkładał na przyszłość, np. na koncie oszczędnościowym: https://www.getinbank.pl/finanse-osobiste/oferta/konta/konto-oszczednosciowe. Takie rozwiązanie sprawi, że pieniądze, które już masz, będą „pracowały na siebie” i pomnażały się. Poprzez tak prosty sposób jak założenie konta oszczędnościowego możesz zbierać na co tylko chcesz, np. na realizację swoich marzeń! Bo przecież one zawsze będą ważne.

Nie rezygnuj z marzeń

Mimo iż masz już swoje lata na karku i wszystkie Twoje decyzje będą teraz oceniane z tej perspektywy, nigdy nie zatracaj w sobie dziecięcej radości i marzeń. Niezależnie od tego, czy chciałeś kupić sobie nowy rower czy zbierasz na szaloną wyprawę z przyjaciółmi do Barcelony, ważne, byś w tym swoim dorosłym już przecież życiu, znajdował chwile i środki na to, by spełniać marzenia. Dzięki temu będziesz naprawdę szczęśliwym młodym dorosłym!

Jedna odpowiedź do Jak zainwestować pieniądze z 18-tych urodzin?

  1. Ewelina powiedział:

    Swoje pieniądze z 18 urodzin wydałam na wakacje w Hiszpanii i nie żałuję, bo to było jedno z moich marzeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *