Jak tanio dolecieć na Expo 2015 do Mediolanu?

Dodano: 22.05.2015

Od niepamiętnych czasów wszystkie światowe imprezy cieszą się ogromnym powodzeniem i, w konsekwencji, wiele osób chciałoby wziąć w nich czynny udział. Na szczęście w dobie samolotów dotarcie na miejsce to tylko kwestia wybrania odpowiedniego taniego lotu – fru.pl i inne porównywarki  pomogą w zaoszczędzeniu zarówno czasu, jak i pieniędzy…

expo-2015-mediolan

Mediolan w centrum zainteresowania

Ze względu na duże obłożenie lotów niektórzy podróżujący muszą liczyć się z koniecznością latania z przesiadkami. Zjawisko to nie powinno jednak wywoływać niepokoju. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. W sezonie wielu przewoźników rozszerza siatkę połączeń oraz dba o to, by klienci nie musieli spędzać długich godzin w portach lotniczych, oczekując na kolejny lot.

Na przestrzeni kilku miesięcy, czyli w czasie trwania wystawy Expo 2015, bilety lotnicze LOT będą kosztować od ok. 400 do ok. 600 zł. Najtaniej zapłacimy za nie w sierpniu – ok. 380 złot. Nieco niższe są koszty połączeń z włoskim przewoźnikiem Alitalia – w maju, czerwcu i lipcu można nabyć bilet już za 330 zł, natomiast w sierpniu, wrześniu i w październiku za ok. 350 zł.

W trosce o dobro mieszkańców Ziemi

Expo 2015 – trwające od 1 maja do 31 października tego roku – to światowa wystawa, na którą można bezpośrednio dolecieć także z Polski. Udział w niej zgłosiło około stu pięćdziesięciu krajów. Przygotowane przedsięwzięcia na światową skalę wymaga doskonałej organizacji i oprawy poprzez zapewnienie dużej liczby tanich lotów – fru.pl i inne porównywarki pomagają dotrzeć do Mediolanu (a właściwie do lotniska Malpensa, Orio al Serio w Bergamo lub Linate) właśnie w tym czasie. Przewodni motyw Expo 2015 wiąże się z żywnością i między innymi dlatego budzi tak duże zaciekawienie. Eventowi przyświeca szczytny cel – troska o zapewnienie mieszkańcom Ziemi prawa do wystarczającej ilości pożywienia. Ważną rolę odgrywa także edukowanie społeczeństw w kierunku prowadzenia zdrowego stylu życia.

Hotele, ceny, standard, noclegi

W Mediolanie można nocować zarówno w hotelu, jak i w apartamencie. Trzygwiazdkowe hotele – np. Hotel Cervo Milan, Hotel Ritter czy Idea Hotel Milano Bicocca – zapewniają klimatyzowane pokoje z łazienkami. Możliwości noclegów naprawdę dużo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W niektórych hotelach jednogwiazdkowych pokoje nie mają łazienek. Ceny za dobę są jednak wprost proporcjonalne do standardu – np. w hotelu Idea Hotel Milano Bicocca rozpoczynają się od 195 złotych za dobę. Bezpośredni dojazd na wystawę Expo 2015 jest możliwy dzięki czerwonej linii mediolańskiego metra. Należy wysiąść na stacji Rho Fiera. Oglądanie wystawy Expo 2015 można połączyć ze zwiedzaniem stolicy Lombardii– katedra, słynna opera La Scala, Castello Sforzesco i wiele innych atrakcji czeka na spragnionych estetycznych doznań turystów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *