Czy istnieją różnice w wyposażeniu fryzjera damskiego i męskiego?

Dodano: 01.06.2017

Jeszcze całkiem niedawno salony fryzjerskie istniały na bardzo prostej zasadzie. Był po prostu salon fryzjerski i był to salon dla kobiet. Mężczyźni też mogli liczyć na strzyżenie, ale fryzjerki nigdy nie przykładały do tego większej wagi. Było one zawsze bardzo proste, więc pan wskakiwał tylko szybko na fotel i zaraz uciekał. Wciąż jeszcze działają takie ogólne salony fryzjerskie, ale na rynku fryzjerskim nie da się nie zauważyć zachodzących obecnie bardzo dynamicznie zmian. Są one związane przede wszystkim z obudzeniem się panów, którzy nie chcą fryzjerstwa traktować tylko jako skracania włosów. Panowie stali się klientami bardziej świadomymi, którzy mają obecnie nieporównanie większe wymagania. Przełożyło się to na konieczność specjalizowania się wielu salonów fryzjerskich i w ten sposób powstały salony męskie i salony damskie, które coraz częściej zastępują salony uniwersalne.

Salony damskie i ich wyposażenie

Podstawowe usługi fryzjerskie zawsze świadczone były przede wszystkim dla pań i to tak naprawdę się nie zmieniło. Chociaż panowie są bardziej świadomi wagi swojego wyglądu i tego, co fryzjer może dla nich zrobić, to panie cały czas są skłonne poświęcać znacznie więcej czasu i pieniędzy na fryzjera. Oczekują one strzyżenia, farbowania, modelowania i różnych kuracji wzmacniających znoszących szkodliwość wszystkich powyższych działań. Panie też tradycyjnie bardziej zainteresowane są modą, dokładniej śledzą wszystkie trendy i po prostu chcą wyglądać pięknie. Fryzjer jest dla nich nieraz najprzyjemniejszą częścią dnia, chwilą dla siebie.

Fryzjerzy muszą być przygotowani na panie poprzez zapewnienie sobie odpowiedniego wyposażenia. Absolutną podstawą jest szeroki wybór nożyczek oraz grzebieni, dzięki którym można odpowiednio ścinać włosy. Do tego dochodzą szczotki służące do rozczesywania i układania włosów. Każda fryzura musi być wymodelowana, do czego wykorzystane zostaną lokówki, suszarki, prostownice, wałki, gumki i cały szereg podobnych rzeczy. Typowe spraye, nabłyszczacze i podobne rzeczy są standardem w każdym salonie fryzjerskim dla pań.

Ogromne znaczenie dla współczesnego salonu mają dobrze dobrane kosmetyki. Jest to wbrew pozorom kwestia skomplikowana, ponieważ boom na rynku spowodował drastyczny wzrost ilości podmiotów oferujących swoje produkty, a ich jakość bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Damskie salony fryzjerskie muszą się mocno starać, by oferować tylko produkty na odpowiednim poziomie jakości.

Wyposażenie salonów męskich

Salony męskie nie muszą posiadać aż tak szerokiej gamy elementów wyposażenia, jak salony damskie, chociaż jeśli chodzi o podstawy, lista jest dość podobna. Także w przypadku panów potrzeba różnych nożyczek oraz grzebieni. U panów częściej jednak strzyże się za pomocą maszynek oraz brzytwy. Te narzędzia są mniej istotne niż jeszcze przed kilkoma laty, ponieważ ich działanie jest dość proste, a panowie oczekują obecnie czegoś więcej, mimo to, cały czas mają zastosowanie. Panowie będą też potrzebowali szczotek oraz kosmetyków. Zadziwiająco duże znaczenie ma także dla panów kwestia farbowania włosów. Farbowane są zwłaszcza brody i o odpowiednie wyposażenie musi się w salonie fryzjerskim znajdować. Największa zmiana dotyka tutaj mentalności panów. Fryzjerzy w salonach ogólnych byli przyzwyczajeni do klienta biernego, który nie wiedział, czego tak naprawdę chce. Dzisiaj panowie w salonach fryzjerskich to osoby pewne siebie i z konkretnie wykrystalizowanymi oczekiwaniami wobec swojej fryzury. Nie da się już ich strzyc po prostu na krótko.

Sprawdź więcej na: partnerzy.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *