Elektryk – jak się wykształcić w zawodzie?

Dodano: 27.06.2017

Wakacje trwają. Wielu uczniów odpoczywa od swoich codziennych całorocznych obowiązków związanych ze szkołą, nauką i odrabianiem lekcji. Jednak dla wielu skończenie szkoły oznacza również konieczność podejmowania poważnych wyborów i decyzji, a mianowicie wybór swojego przyszłego zawodu.

W ostatnich czasach szkoły zawodowe nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie od nich uciekali, twierdząc, że po ukończeniu zawodówki nie znajdą tak dobrej pracy jak po skończeniu studiów. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że teraz tacy fizyczni fachowcy są w cenie, ponieważ jest ich coraz mniej. Jak więc wyszkolić się na elektryka?

Czym dokładnie zajmuje się elektryk?

Aby dokładnie zobaczyć, na czym polega praca elektryka, warto zobaczyć pewne rzeczy na własne oczy, dlatego dowiedz się więcej, jak pracuje elektryk na Mokotowie w Warszawie: http://www.proservice24h.pl/elektryk-mokotow.html. Jeśli nie masz jednak możliwości, by na własnej skórze odbyć trochę praktyk, przed podjęciem decyzji warto poczytać kilka informacji. Czym dokładnie zajmuje się elektryk? Przede wszystkim naprawą instalacji elektrycznych, ale także ich montażem czy cykliczną konserwacją. Część fachowców zajmuje się także liniami napowietrznymi czy urządzeniami elektrycznymi. Istnieje też grupa specjalistów od silników elektrycznych. Jak w większości zawodów, również elektryk obiera wybraną przez siebie soecjalizację.

Szkoła to koeniczność?

Szkoły zawodowe szkolą uczniów, by mieli uprawnienia do wykonywania zawodu elektryka. Jednak zawodówki to nie jedyna droga. Osoby zainteresowane takim fachem mogą również zdecydować się na technikum o tym profilu bądź podjąć studia inżynierskie. W tym ostatni wypadku elektryk z tytułem inżyniera może piastować odpowiedzialniejsze stanowisko i być odpowiedzialny za pracę całej grupy podwładnych elektryków w zakładzie pracy. Okazuje się jednak, że ukończenie szkoły przygotowującej do zawodu elektryka nie jest konieczne. Nieważne jest, czy chcesz być elektrykiem na Mokotowie Warszawskim, w Łodzi czy Kaliszu. Ważne, być miał odpowiednie uprawnienia, które zdobuć można w ośrodkach egzaminacyjnych (na przykład Stowarzyszenie Elektryków Polskich).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *