Ekologia i ekonomia w jednym – pianki izolacyjne PUR

Dodano: 02.06.2017

Trudno jest sobie wyobrazić współczesny dom bez żadnej izolacji termicznej. Spowodowane jest to głównie tym, że oczekujemy komfortu termicznego w naszym domu, a ten byłby bardzo trudny do osiągnięcia przy stratach ciepła, jakie cechuj atypowe domy bez izolacji. Straty ciepła powiększają się wraz ze spadkiem temperatury na dworze, więc im zimniej, tym więcej kosztowałoby nas ogrzewanie domu i trudniej byłoby uzyskać odpowiedni efekt. Do tego należy jeszcze doliczyć straty ekologiczne, ponieważ energię do ocieplania domu zdobywamy w znakomitej większości ze spalania paliw kopalnych, a te wypuszczają do atmosfery gazy powodujące efekt cieplarniany.

Komfort termiczny to cel ostateczny, który realizujemy poprzez izolację termiczną. Nasza izolacja termiczna powinna być jak najbardziej efektywna, co najczęściej oznacza, by możliwe było zrezygnowanie z dodatkowego ogrzewania domu w czasie, kiedy temperatury są dodatnie i maksymalne ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych w czasie mrozów. Dobrze wykonana izolacja jest też odporna na anomalie pogodowe i promieniowanie UV, a do tego jej skuteczność nie spada z czasem. Wykonanie takiej izolacji jest w stanie zagwarantować nam tylko specjalista i to tylko wtedy, kiedy zdecydujemy się na wykorzystanie odpowiedniego materiału izolacyjnego, takiego jak pianki poliuretanowe nakładane metodami natryskowymi, czyli pianki PUR.

Pianki poliuretanowe są materiałem o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, co pozwala na zdecydowaną poprawę efektywności cieplnej ścian, które są dzięki niej zabezpieczane. W praktyce oznacza to mniejsze straty energii, a mniejsze straty energii to mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. To z kolei korzyść dla naszego budżetu domowego oraz korzyść dla całej planety, ponieważ do atmosfery trafi mniej szkodliwych czynników.

Pianki poliuretanowe to oczywiście jedna z wielu dostępnych opcji, ale jest kilka ważnych powodów, by zdecydować się właśnie na nie:

  1. Cienka izolacja – izolacja z pianki ma takie same właściwości jak izolacja ze styropianu o dwa razy większej grubości;
  2. Przyczepna do wszystkiego – piankę natryskuje się bezpośrednio na ocieplane ściany i przylega ona do nich bez problemu;

III. Brak mostków termicznych – mostki termiczne to ogromna wada takich technologii jak styropian. Ciepło przedostaje się w nich pomiędzy płytami i w takich miejscach tworzą się wręcz kominy, przez które traci się bardzo dużo energii. Pianki poliuretanowe są jednolite i zjawisko mostków termicznych w ich przypadku nie występuje w ogóle.

Więcej informacji znajdziesz na: boazeria-kita.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *