Czym się różnią komputery poleasingowe od zwykłych, używanych?

Dodano: 28.09.2017

Wydatek związany z zakupem nowego komputera to zazwyczaj poważna inwestycja w budżecie. Zarówno domowym, jak i w firmowym. Na szczęście, w tej chwili można skorzystać z bardzo ciekawej alternatywy, jaką jest zakup poleasingowego sprzętu komputerowego. Jako, że leasingobiorcy podpisują umowy na krótki czas to zawsze istnieje szansa na to, że dostaniemy nowoczesny komputer w przystępnej cenie.

Na czym polega leasing komputerów?

Na komputery poleasingowe podpisuje się umowę cywilnoprawną, której podstawą są opłaty za sprzęt elektroniczny w ratach leasingowych. Przez cały czas trwania umowy leasingodawca jest wciąż właścicielem sprzętu. Jeśli taki komputer kupowany jest dla potrzeb określonego przedsiębiorstwa to zaletą jest to, że nie trzeba od razu inwestować sporych środków finansowych w dany sprzęt. Jest to znaczące zwłaszcza wśród firm wchodzących na rynek. Oczywiście, należy pamiętać o tym, żeby kupować sprzęt w sprawdzonych miejscach. Na przykład, za pośrednictwem strony aukcje.efl.com.pl, zajmującej się dystrybucją i sprzedażą leasingową. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak: dokładna specyfikacja sprzętu, gwarancja, możliwość odbioru osobistego i system operacyjny. Warto mieć na uwadze to, że komputery poleasingowe to sprzęt używany i nie warto wybierać starszych niż te pięcioletnie.

Kto powinien skorzystać z leasingu komputerów?

Komputery poleasingowe stanowią doskonały sprzęt dla wszystkich osób, którym zależy na dobrym sprzęcie, w korzystnej cenie. Nie wszyscy chcą mieć komputery używane. Jednak nie każdego stać na nowy komputer. I tutaj warto skorzystać z opcji zakupu leasingowego. Małe firmy, bądź prywatni użytkownicy, przykładowo freelancerzy to dobra grupa docelowa dla tego rodzaju sprzętu. Opcja spłaty ratalnej w przypadku nowego sprzętu jest z pewnością atrakcyjniejsza aniżeli kupno komputera starszego. Dlatego też leasing sprzętu elektronicznego staje się coraz popularniejszy.
Zwłaszcza, gdy można go zlicytować w ciekawej formie na sprawdzonym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *