Czym są fundusze inwestycyjne?

Dodano: 30.08.2017

W branży finansowej mówi się sporo o tym, w jaki sposób rozwijają się fundusze inwestycyjne na polskim rynku. W rezultacie, Polacy z coraz większą ochotą sami zajmują się tą dziedziną. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje, ponieważ pomoże to podjąć decyzję czy zacząć inwestować w ten rodzaj transakcji.

Podstawowe informacje na temat funduszy inwestycyjnych

Fundusz inwestycyjny jest formą wspólnego inwestowania, polegającą na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych wpłaconych przez uczestników funduszu. Uczestnikami funduszu mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne. Do osób prawnych zalicza się: przedsiębiorstwa, miasta, gminy i związki wyznaniowe. Poza tym, uczestnikami funduszu mogą być również podmioty i jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej. Podstawowe typy funduszy inwestycyjnych to fundusze otwarte oraz zamknięte. Fundusze otwarte to fundusze o zmiennej liczbie tytułów do uczestnictwa w funduszu jednostek uczestnictwa. Fundusze zamknięte to z kolei fundusze o stałej liczbie uczestnictwa certyfikatów inwestycyjnych. Celem inwestycji mogą być: pomnażanie kapitału, utrzymanie wartości oraz przychodów, optymalizacja podatkowa, a także oszczędzanie w dłuższej perspektywie czasowej. Nawet niewielkie wpłaty w funduszu tworzą jego majątek. Ten majątek z kolei zarządzany jest przez specjalistów z zakresu ekonomii i finansów.

Popularna forma oszczędzania

Fundusze inwestycyjne stanowią coraz popularniejszą formę oszczędzania. Dlatego warto dowiedzieć się, które z nich zaliczają się do grupy najlepsze fundusze inwestycyjne i właśnie w stosunku do nich powziąć konkretne plany. Z pewnością, Vienna Life oferuje świetne rozwiązania w tym zakresie i warto bliżej przyjrzeć się tej firmie. Wykorzystywanie możliwości inwestycyjnych będzie maksymalne, dzięki czemu nawet te osoby, które zaczynają przygodę z funduszami inwestycyjnymi będą mogły odnieść sukces. Na polskim rynku ranga funduszy inwestycyjnych zwiększa się właśnie dzięki takim firmom jak wspomniana Vienna Life.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *