Auta osobowe klasy średniej – czego najczęściej szukają Polacy?

Dodano: 24.11.2020

Samochody osobowe klasy średniej to bez wątpienia jedne z najczęściej spotykanych aut na polskich drogach. Polacy chętnie kupują używane egzemplarze w dobrym stanie technicznym i stosunkowo niedużym przebiegiem. Które modele, które są na celowniku rodzimych kierowców?

BMW serii 3

BMW serii 3 to auto, które zadebiutowało na rynku motoryzacyjnym ponad 40 lat temu – w 1975 r. W 2018 r. ruszyła produkcja siódmej już generacji tego modelu. Jeśli chodzi o wygląd, „siódemka” wyróżnia się dynamiką, niemniej zachowane tu zostały proporcje doskonale znane z poprzednich generacji. Samochód wypuszczany jest z fabryk w dwóch wersjach nadwozia – jako sedan i kombi.

Audi A4

W opinii ekspertów z serwisu Autoplaza Audi A4 znajduje się w gronie ulubieńców Polaków, co zresztą potwierdzają wyniki sprzedażowe. Audi A4 jest w produkcji od 1995 r. – w 2015 r. do sprzedaży trafiła piąta generacja pojazdu. Model ten jest wysoko ceniony m.in. za duży wybór jednostek napędowych, świetnie wykończone wnętrze oraz niską awaryjność.

Ford Mondeo

Mondeo to następny lubiany klasyk, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 1993 r. Od 2014 r. amerykański koncern produkuje piątą generację tego modelu. Bardzo funkcjonalny przedni zderzak oraz zmodernizowana tylna część nadwozia to niektóre efektem liftingu, jaki przeszedł w 2019 r. Ford Mondeo. Nowy wygląd nie był jednak jedynym zaskoczeniem. Przy tej okazji pojawiła się też wersja hybrydowa Mondeo.

Mercedes klasy C II

Na Mercedesy klasy C na wtórnym rynku popyt jest spory. Niemiecka solidność od lat jest w cenie, zwłaszcza jeśli chodzi o drugą generację produkowaną w latach 2000-2007. Występuje ona jako sedan oraz kombi. Dodatkowo w 2000 r. opracowany został model oparty na klasie C (W203) – mowa tutaj o SportCoupé.

Peugeot 407

Produkcję modelu 407 Peugeot zakończył po siedmiu latach w 2011 r. Samochód do dziś cieszy się uznaniem ze strony kierowców, a warto nadmienić, że doceniła go również branża motoryzacyjna. Sprzedawany był w kilku wersjach wyposażeniowych: Comfort, Sport, Executive i Platinum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *